پوست, مراقبت از پوست

برنامه مراقبت از پوست چرب

برنامه مراقبت از پوست چرب

برنامه مراقبت از پوست چرب

برنامه روزانه مراقبت از پوست برای پوست چرب دارای  4 مرحله کلیدی است. پوست چرب یکی از نگرانی های شایع پوست است. این چالش های منحصر به فردی مانند چهره براق و جوش های پوستی را ایجاد می کند.

یک روال ساده چهار مرحله ای که می توانید صبح و عصر برای حفظ سلامت ، شفافیت و عاری از درخشندگی از پوست استفاده کنید میتواند جزو برنامه مراقبت از پوست چرب شما محسوب شود.

مرحله 1: در صبح و بعد از ظهر پوست خود را  پاکسازی کنید.
مهمترین مرحله در هر روال مراقبت از پوست تمیز کردن پوست است. اگر پوست شما چرب است ، احتمالاً می توانید پاکسازی بیشتری را تحمل کنید. اگرچه بیشتر افراد باید صبح و شب صورت خود را بشویند ، اما برای کسانی که پوست چرب دارند بسیار مهم است که صورت خود را صبح ها تمیز کنند.

حتی اگر ممکن است از شب قبل احساس کنید پوست شما هنوز تمیز است نیز باید پاکسازی پوست خود را انجام دهید زیرا، در طول شب پوست شما مشغول ایجاد سلول های چرب پوست و تولید روغن است.

به همین دلیل است که شستشو با پاک کننده خوب لایه بردار چه در صبح و چه در عصر، توصیه می شود. از شوینده استفاده کنید و یا با سالیسیلیک اسید پوست خود را شستشو دهید. این به شما کمک می کند تا روغن اضافی و پوست مرده را پاک کنید تا از تجمع در منافذ جلوگیری شود.

مرحله 2: از تونر استفاده کنید
هنگامی که پوست شما تمیز و عاری از هرگونه آرایش ، کثیفی و چربی است ، لی پیشنهاد می کند که با یک تونر لایه بردار دنبال کنید:

  • اسید سالیسیلیک
  • اسید گلیکولیک
  • اسید لاکتیک

مرحله 3: پوست خود را درمان کنید
این مرحله به نگرانی های خاص پوست شما بستگی دارد. اما به طور کلی ، اگر مستعد آکنه هستید، باید از بنزوئیل پروکسید یا گوگرد در روز استفاده کنید تا به تولید روغن کمک کرده و از بروز آن جلوگیری کند. در شب نیز یک محصول رتینول را برای کمک به تمیز نگه داشتن منافذ و درخشش پوست توصیه می شود.

یک نکته مهم برای افرادی که پوست چرب دارند: اگر روغن بیشتری در پوست خود دارید، احتمال دارد چین و چروک ها و خطوط ریز را برای مدت طولانی تری از افرادی که پوست خشک دارند دفع کنید.

مرحله 4: در صبح و بعد از ظهر مرطوب شوید.
اگر پوست چربی دارید مرطوب کردن یک مرحله بسیار مهم است. برخی باورها وجود دارد که اگر پوستی چرب دارید ، نیازی به مرطوب سازی ندارید یا نباید آن را مرطوب کنید. اما این نمی تواند دور از حقیقت باشد.

همه انواع پوست به مرطوب کننده نیاز دارند ، اما اگر پوست چربی دارید ، باید مراقب نوع مرطوب کننده خود باشید.

 به دنبال مرطوب کننده ای باشید که:

  • سبک وزن
  • عاری از روغن
  • بر پایه آب

هر مرطوب کننده ای که برای پوست مستعد آکنه ساخته شده است باید این معیارها را داشته باشد.

مراحل دیگر برای کمک به مراقبت از پوست چرب

ایجاد روال روزانه مراقبت از پوست که برای شما مفید باشد ، اولین قدم برای مدیریت پوست چرب است. بعد از اینکه این کار را به یک عادت تبدیل کردید ، ممکن است بخواهید گام های دیگر کمتر تکرار شده ای را در برنامه معمول خود قرار دهید ، مانند موارد ذکر شده در زیر.

از کاغذهای بلات استفاده کنید
برای این کار ، کاغذ را به آرامی چند ثانیه بر روی پوست خود فشار دهید. این باید به جذب بیشتر روغن کمک کند. در طول روز در صورت نیاز این کار را تکرار کنید.

پوست خود را بعد از ورزش بشویید
علاوه بر روال صبح و عصر ،  بعد از ورزش صورت خود را بشویید. این مهم مخصوصاً اگر قصد ندارید زود دوش بگیرید کاربرد بیشتری دارد. شستن صورت به از بین بردن عرق ، روغن و کثیفی که ممکن است هنگام ورزش ایجاد شود کمک می کند.

این لازم نیست که یک فرآیند چهار مرحله ای مفصل باشد. به سادگی صورت خود را با پاک کننده معمولی خود بشویید و یک لایه مرطوب کننده سبک بزنید. هرچه زودتر بتوانید این کار را بعد از ورزش انجام دهید ، بهتر است.

محصولات را هوشمندانه انتخاب کنید
هنگامی که نوبت به خرید محصولات مراقبت از پوست می رسد ، از مصرف هر نوع محصول با الکل  که می تواند باعث افزایش متناقض ترشح روغن شود ، خودداری کنید.

در فضای باز از ضد آفتاب استفاده کنید
در بیرون از منزل حتماً از کرم ضد آفتاب حداقل SPF 30 استفاده کنید. از کرم ضد آفتاب استفاده کنید که حاوی دی اکسید تیتانیوم یا اکسید روی باشد. این مواد می توانند از بروز آکنه جلوگیری کنند.

برای سهولت کار ، سعی کنید یک مرطوب کننده مرطوب روزانه با ضد آفتاب در آن استفاده کنید تا همیشه از شما محافظت شود.

مراقبت از پوست روتین برای  مراقبت از پوست چرب

روزمرگی در صبح

1. پاک کننده
برخلاف پوست خشک ، پوست چرب نمی تواند بدون پاکسازی صبح از بین برود. آلودگی ، روغنهای اضافی و ناخالصی ها در شب روی پوست شما جمع شده و اگر (به آرامی) از بین نرود ، می تواند منافذ پوست شما را مسدود کند. برنامه صبح خود را با یک پاک کننده ملایم بر پایه آب شروع کنید تا روز خود را با یک بوم تازه شروع کنید. شروع با صورت تمیز همچنین باعث می شود محصولات مراقبت از پوست زیر عملکرد بهتری داشته باشند.

 

چای سبز 
این پاک کننده کف کننده حاوی عصاره های چای سبز تخمیر شده برای روشن شدن و آبرسانی پوست است و در عین حال عرق ، آلودگی و آرایش را به آرامی از بین می برد.
این ژل پاک کننده طبیعی و ملایم و بدون سولفات ، عرق و کثیفی را از بین می برد و منافذ پوست را بدون تحریک پوست از بین می برد. غنی شده با اسید هیالورونیک و بتائین برای مرطوب نگه داشتن پوست در هنگام تمیز کردن پوست.

 

2. لایه برداری
پوست چرب به ویژه در معرض تجمع سلول های مرده پوست ، جوش های سرسیاه و مسدود شدن منافذ پوست است. بالاتر از آن ، آسیب های محیطی می تواند سطح پوست را کدر ، خشن ، ناهموار و ظاهر خطوط ظریف را بدتر کند. برای جلوگیری از مسدود شدن منافذ و زبری پوست ، مهم است که شما به طور مرتب پوست خود را لایه برداری کنید (2-3 بار در هفته) با یک لایه بردار ملایم

3. تونر
تونرهای مخصوص پوست چرب در اصل باید همان کارهایی را انجام دهند که تونرها برای پوست های خشک دارند. آنها باید از شر آلودگی و آرایش باقیمانده خلاص شوند ، پوست شما را برای مراحل بعدی برنامه مراقبت از پوست آماده کنند و باعث شوند پوست شما مواد فعال تری را از محصولاتی که بعد از آن به پوست می زنید جذب کند. یک تونر خوب برای پوست چرب بدون خشکی پوست ، چربی و درخشندگی را برطرف می کند. به دنبال تونری باشید که بافت پوست شما را تصفیه کند و منافذ پوست شما را به حداقل برساند ، در عین حال تعادل رطوبت پوست را حفظ کند. اگر به مشکلات پوستی دیگری مانند رنگدانه یا تحریک مبتلا هستید ، می توانید به دنبال تونری باشید که همزمان چندین کار را انجام دهد (تصفیه ، روشن و دندانی).

 

4. درمان های هدفمند: سرم ها / اسانس ها / آمپول ها
از این مرحله برای مقابله با هرگونه نگرانی پوستی که دارید به روش هدفمند استفاده کنید. اگر احساس می کنید پوست شما به آبرسانی نیاز دارد ، از یک روش درمانی مرطوب کننده استفاده کنید. اگر می خواهید خطوط ظریف را حل کنید ، از یک درمان ضد پیری استفاده کنید. اگر می خواهید پوست خود را روشن کنید ، از یک روش درمانی روشن کننده استفاده کنید. توصیه من این است که به روشهای درمانی آبکی و سبک تری که جذب پوست چرب راحت تر است ، پایبند باشید.

 

5. مرطوب کننده و کرم چشم
با استفاده از یک مرطوب کننده سبک ، تمام مواد مغذی را که به پوست خود عرضه کرده اید ، مهر و موم کنید. به امولسیون ها یا مرطوب کننده های نوع ژل بچسبید ، زیرا کرم های غنی تر منافذ پوست را مسدود کرده و پوست شما را حتی براق تر می کند. اگر پوستی حساس یا تحریک شده دارید ، به دنبال مرطوب کننده هایی با خاصیت آرامش بخشی و تسکین دهنده برای کاهش تحریکات باشید. بعد از آن ، به دنبال یک کرم دور چشم سبک باشید تا ظریف زیر چشم خود را مرطوب و محافظت کند.

 

6. ضد آفتاب

کارهای روزمره صبح خود را با کرم ضد آفتاب به پایان برسانید تا از آن در برابر اشعه های مضر UV محافظت کرده و از پیری زودرس جلوگیری کنید. بسته به رنگ پوست خود ، می خواهید از ضد آفتاب با حداقل SPF 30 استفاده کنید. با استفاده از مرطوب کننده و SPF می توانید مرطوب کننده و ضد آفتاب را ترکیب کنید. از هر چیزی که به عنوان ضد آفتاب استفاده می کنید ، مطمئن شوید که آن را آزادانه استفاده کرده اید! قانون کلی استفاده از ½ قاشق چای خوری برای صورت است.
توجه: برخی از پایه ها و کرم های BB ضد آفتاب هستند ، اما مقدار کرم BB که به طور متوسط ​​برای صورت خود استفاده می کند برای محافظت از پوست در طول روز کافی نیست. بنابراین فکر نکنید فقط به این دلیل که کرم فونداسیون یا BB شما SPF دارد به کرم ضد آفتاب جداگانه ای احتیاج ندارید. مگر اینکه نصف قاشق چای خوری فونداسیون به صورت خود بزنید ، همیشه باید از کرم ضد آفتاب جداگانه در زیر آرایش خود استفاده کنید تا پوست شما محافظت شود.

 

7. مرهم لب
لب های ما هیچ غده چربی ندارد. بنابراین حتی ما لثه های روغنی می توانند لب های خشک داشته باشیم. با یک مرطوب کننده لب مرطوب کننده لب های خود را نرم و مرطوب نگه دارید!

روتین شب مراقبت از پوست چرب

1. پاک کننده
آرایش می کنید یا نه ، اگر پوستی چرب دارید ، همیشه می توانید از پاک شدن مضاعف در شب بهره مند شوید. پاک کننده های پایه روغن خیلی راحت و آرام سبوم و آرایش را حل می کنند. ابتدا بقایا ، آلودگی ها و آرایش را با یک پاک کننده بر پایه روغن پاک کنید ، سپس با پاک کننده پایه آب پیگیری کنید تا پوست شما تمیز شود.

 

2. تونر
فراموش نکنید که پوست خود را با تونر آماده کنید.

3. لایه برداری
همچنین می توانید به جای صبح ، در شب لایه برداری کنید. هفته ای 2-3 بار لایه برداری کنید.

4. ماسک برگه
ماسک های ورقه ای پارچه هایی از قبل برش خورده و آغشته به سرم های سبک هستند که حاوی انواع مختلفی از مواد مفید پوست مانند آنتی اکسیدان ها ، ویتامین ها ، مواد معدنی ، اسید هیالورونیک و غیره هستند. برای هر نگرانی پوستی ماسک ملحفه ای وجود دارد. مرطوب کننده ، مرطوب کننده ، مغذی ، تصفیه کننده ، ضد پیری ، روشن کننده ، شما آن را نامگذاری می کنید. یک ماسک ملحفه ای انتخاب کنید که نگرانی های خاص پوست شما را برطرف کند. usi را امتحان کنید

ماسک های ورق ng 1-2 بار در هفته برای بهترین نتیجه.

 

5. درمان های هدفمند: سرم ها / اسانس ها / آمپول ها
پوست خود را با یک درمان غلیظ که واقعاً می تواند سحر و جادو خود را روی پوست شما هنگام خواب کار کند ، درمان کنید. در روزهایی که از ماسک برگ استفاده می کنید می توانید از این مرحله صرف نظر کنید زیرا ماسک های ورقه ای اساساً سرم های داخل ورق هستند.

6. مرطوب کننده و کرم چشم
پوست خود را با استفاده از یک مرطوب کننده مغذی شب مرطوب نگه دارید.

7. مرهم لب
لب های خود را با یک لایه ضخیم از مرهم لب برای لب های نرم و صاف مرطوب کنید.

کلام آخر برنامه مراقبت از پوست چرب

در این مقاله سعی کردیم به شما برنامه مراقبت از پوست چرب را ارائه دهیم تا بتوانید از پوست چرب خود به راحتی مراقبت کنید. برخی از افراد به دنبال راه های سریع میگردند ما به این افراد پیشنهاد میکنیم تا با مراجعه به پزشک و یا کلنیک های زیبایی از دستگاه های پوست و پاکسازی استفاده و پوست خود را مورد درمان قرار دهند. شما میتوانید برای مشاهده این دستگاهها بر روی لینک خرید دستگاه پوست و پاکسازی کلیک کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *