بوتاکس, فیلر

تفاوت بوتاکس و فیلر چیست؟

تفاوت بوتاکس و فیلر

تفاوت بوتاکس و فیلر

تفاوت بوتاکس و فیلر شاید پرسش بیشتر افراد باشد که تفاوت آن‌ها در چیست؟ مزایای استفاده از هر کدام چیست و هر بوتاکس و فیلر در چه مواردی باید استفاده شود. در این مقاله به بررسی جزییات این تفاوت می‌پردازیم با ما همراه باشید. بوتاکس و فیلر نوعی از درمان‌های زیبایی هستند که از طریق تزریق در مطب پزشک انجام می‌شود. بوتاکس حاوی باکتریهای تصفیه شده هستند که موجب می‌شود عضلات فریز شوند. با این کار بوتاکس می تواند چین و چروک ناشی از حالات صورت را به حداقل برساند فیلر حاوی موادی هستند که به نقاطی که به دلیل افزایش سن پوست نازک شده در آن نقاط تزریق شده و آن نقاط را پر می‌کند، که معمولاً در گونه ها، لبها و اطراف دهان شایع است. بوتاکس از  بوتولینیوم تولید می‌شود و مقداری که در بوتاکس تنظیم شده است برای اصلاح چین و چروک پوست مناسب است و می‌توان با خیال راحت استفاده کرد

با گذشت زمان، و با از دست رفتن عضلات استخوان مربوط به افزایش سن در صورت می‌تواند منجر به جمع شدن فک، نزول بینی و از بین رفتن استخوان‌های گونه بالا شود. عضلات صورت همچنین از نظر حجم و قابلیت ارتجاعی کاهش می‌یابند و تخلیه و حرکت چربی‌های صورت علائم پیری را بیشتر برجسته می‌کند. بر اثر این فرایند سرانجام، پوست کشیده شده و خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد، این امر منجر به ایجاد چین و چروک، افتادگی پوست و سایر علائم شناخته شده پیری می‌شود.

فیلر، می‌تواند به خطوط صاف کمک کند و حجم از دست رفته را دوباره پر کند، و ظاهر جوان‌ را بازیابی کند

فیلر می توانند از مواد مختلفی تشکیل شده باشند که برخی از آنها به طور طبیعی و برخی دیگر از مواد مصنوعی به وجود آمده است. یکی از رایج ترین ترکیباتی که در پرکننده های پوستی استفاده می‌شود ، اسید هیالورونیک (HA) است. HA ماده ای طبیعی است که در پوست ما یافت می‌شود و نقش اصلی را در مرطوب نگه داشتن و حجم پوست دارد. مواد پرکننده HA، بسته به ترکیب شیمیایی خاص آنها، می توانند از شش ماه دوام داشته باشند تا اینکه به تدریج توسط بدن جذب شوند.

بوتاکس با مسدود کردن سیگنال‌های عصبی در عضلات محل تزریق عمل می‌کند. زمانی که این سیگنال های عصبی قطع می شوند عضله به طور موقت فلج شده و یا منجمد می شود

تفاوت های کلیدی

به طور خلاصه ، تفاوت بین بوتاکس و فیلر عبارتند از:

بوتاکس: با این کار عضلات منجمد می شوند تا چین و چروک ناشی از حالات صورت را متوقف کنند. این موارد به طور معمول در قسمت بالایی صورت مانند پیشانی و اطراف چشم دیده می شوند.
پرکننده های پوستی: در این مواد از اسید هیالورونیک و مواد مشابه برای پر کردن یا پر کردن مناطق از دست رفته حجم و صافی استفاده می شود. این شامل چین و چروک های اطراف دهان ، لب های نازک و گونه هایی است که سیری را از دست داده اند. همچنین ممکن است در چین و چروک های پیشانی، جای زخم و سایر قسمت هایی که برای داشتن جلوه صاف تری به حجم اضافی نیاز دارند ، استفاده شود.
نتایج بوتاکس 3 تا 4 ماه طول می کشد.
از آنجا که بوتاکس و فیلر مواد مختلفی هستند که برای استفاده های مختلف طراحی شده اند، گاهی اوقات می‌توان آنها را در یک درمان ترکیب کرد. به عنوان مثال، کسی ممکن است از بوتاکس برای اصلاح خطوط بین چشم و یک ماده پر کننده برای اصلاح خطوط لبخند در اطراف دهان استفاده کند.

 

استفاده از بوتاکس در چه مواردی مفید است؟

بوتاکس فقط روی چین و چروک هایی که در اثر حرکت عضلات ایجاد می شوند کار می کند. این چروک ها به عنوان چین و چروک پوستی شناخته می شوند و اغلب “خطوط بیان” نامیده می شوند.

چین و چروک های شایع پوستی که بوتاکس می تواند درمان کند، خطوطی در قسمت فوقانی صورت مانند بین ابروها، خطوط افقی پیشانی و  دور چشم است. این خطوط ناشی از لبخند زدن ، اخم کردن و سایر حالات صورت به وجود می آید

بوتاکس روی خطوط ریز و چین و چروک های ناشی از افتادگی کار نخواهد کرد این چین و چروک ها شامل خطوطی در گونه ها و گردن مشاهده می شود

این نکته را در نظر داشته باشید بوتاکس را نمی‌توان یک درمان دائمی محسوب کرد و برای اینی که شما بتوانید اثرات چین و چروک را کاهش دهید باید تزریق بوتاکس را به صورت مکرر ادامه دهید

کاربرد فیلر چیست؟

فیلر که به آن پرکننده های پوستی گفته می شود ، تزریقات کوچکی از ژل است که به طور معمول از اسید هیلاورونیک تشکیل شده و چین و چروک ها را پر می کند و به بافت نرم حجم می دهد. می توانید در قسمت های مختلف صورت خود پرکننده های پوستی داشته باشید: اطراف چشم ، گونه ها ، دهان و خط فک و همچنین پر کننده های لب که مستقیماً در بافت لب تجویز می شوند.

فیلر چه چیزی را می توانند اصلاح کنند؟

 • مناطق کم عمق صورت را تقویت یا پر می‌کند
 • سایه یا چروک زیر چشم ناشی از پلک پایین را کاهش داده یا از بین می‌برد
 • جای زخم های فرو رفته را پر می‌کند و یا اگر دچار خشکی است آن را نرم می‌کند
 • چین و چروک های ساکن را به خصوص در قسمت پایین صورت پر یا نرم می‌کند

مواد استفاده شده در فیلر شامل موارد زیر هستند

 • کلسیم هیدروکسی لپاتیت ، که یک ترکیب معدنی مانند است که در استخوان ها یافت می شود.
 • اسید هیالورونیک ، که در برخی مایعات و بافت های بدن وجود دارد که باعث جمع شدن پوست می شود.
 • پلی آلکیلیمید ، ژل شفاف و سازگار با بدن.
 • اسید پلی لاکتیک ، که باعث تحریک پوست برای تولید کلاژن بیشتر می شود.
 • میکروسفرهای پلی متیل-متاکریلات (PMMA) ، یک پرکننده نیمه دائمی

هر یک از این مواردی که در بالا نام برده شد برای درمان علاقه مختلف پیری تولید شده است. مدت زمان دوام آنها متفاوت برخی از پر کننده ها تا شش ماه دوام می آورد اورد و برخی از آنها ممکن است ۲ سال و یا بیشتر نیز خود را کنند

تفاوت بین بوتاکس و فیلر در چیست؟

بله بوتاکس با عکس می شود تا عضلات شما نتوانند با تغییر حالات صورت بر روی پوست شما ایجاد چین و شروع کند در صورتی که پرکننده های پوستی  وزیر چین و چروک ها تزریق می شود و موجب صاف شدن و تقویت ظاهر جوانی نظر شما ما خواهد شد

عوارض جانبی احتمالی بوتاکس عبارتند از:

 • در صورت تزریق در نزدیکی چشم: افتادگی پلک یا ابرو
 • ضعف یا فلج عضلات اطراف
 • کهیر، بثورات، یا خارش
 • درد، خونریزی، کبودی، تورم، بی حسی یا قرمزی
 • سردرد
 • دهان خشک
 • علائم شبیه آنفولانزا
 • حالت تهوع
 • مشکل در بلع ، گفتار یا تنفس
 • مشکلات کیسه صفرا
 • تاری دید یا مشکلات بینایی

عوارض جانبی بوتاکس که کمتر گزارش می شوند عبارتند از:

 • آسیب پوستی که باعث زخم ، عفونت یا زخم می شود
 • توده ها و برجستگی ها
 • تغییر رنگ یا تغییر در رنگدانه
خطرات نادر اما جدی شامل موارد زیر است:

در صورت تزریق ناخواسته فیلر به داخل رگ خونی، جای زخم، تاری دید، کاهش بینایی جزئی و کوری. به این دلایل توصیه می شود که ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی مراقب باشند تا از تزریق در رگ های خونی (به ویژه در اطراف پیشانی ، بینی و ناحیه چشم) خودداری کنند.
واکنش آلرژیک که ممکن است منجر به یک واکنش شدید (شوک آنافیلاکتیک) شود که به کمک فوری پزشکی نیاز دارد.
بیشتر عوارض جانبی اندکی پس از تزریق رخ می دهد و طی دو هفته برطرف می شود. در برخی موارد ، ممکن است عوارض جانبی هفته ها ، ماه ها یا سال ها بعد ظاهر شود. اگر سوالی یا نگرانی دارید با ارائه دهنده خدمات بهداشتی مجاز خود صحبت کنید.

مناطقی که  می توانید از بوتاکس و  فیلر استفاده کنید

چین و چروک های عمیق

در حالی که بیشتر مواد پرکننده را می توان برای این قسمت استفاده کرد ، مواردی وجود دارد که ممکن است توسط برخی افراد ترجیح داده شود. اینها ممکن است شامل PMMA ، اسید پلی لاکتیک و برخی اسیدهای هیالورونیک باشد.

ناحیه زیر چشم

از تزریق چربی ، اسید هیالورونیک و اسید پلی لاکتیک می توان در اطراف ناحیه چشم استفاده کرد. 

 هیچ ماده پرکننده ای برای استفاده در ناحیه زیر چشم توسط سازمان غذا و دارو (FDA) تأیید نشده است.

خطوط Nasolabial یا لبخند

بیشتر اسیدهای هیالورونیک و میکروسفرهای PMMA برای استفاده در این زمینه توسط FDA تأیید شده اند. آنها می توانند برای خطوط لبخند و چین های اطراف بینی شما استفاده شوند.

پیشانی و پاهای کلاغ

اگر با تزریق بوتاکس مخالف هستید ، محلول های پر کننده برای شیارهای پیشانی و پای کلاغ شما شامل اسید پلی لاکتیک ، هیدروکسیلپاتیت کلسیم و PMMA است.

گونه ها

گونه ها را می توان با اسید پلی لاکتیک و بسیاری از اسیدهای هیالورونیک پر کرده و ساختار داد.

لب

بیشتر اسیدهای هیالورونیک را می توان به عنوان پرکننده لب استفاده کرد و این امر توسط FDA تأیید شده است. معمولا از  پرکننده نباید روی لب ها استفاده شود.

چانه

از کلسیم هیدروکسی لاپاتیت ، اسید هیالورونیک یا اساساً هر یک از پرکننده های پوستی فوق می توان برای ایجاد کانتور و افزودن حجم به چانه استفاده کرد.

دست ها

از اسید هیالورونیک و هیدروکسیلاپاتیت کلسیم می توان برای پرشدن پوست شل دست و همچنین کاهش رگبرگ استفاده کرد.

قفسه سینه یا دکلته

با افزایش حجم سینه اشتباه گرفته نشود، می توان چین و چروک اطراف ناحیه سینه و پایین گردن را با اسید هیالورونیک درمان کرد.

 

خرید محصولات فیلر و ژل تزریق

پس از مطالعه این مقاله از تفاوت بوتاکس و فیلر مطلع شدید و  مزایا و معایب این دو تا حدودی آشنایی پیدا کردید بسیاری از افراد دغدغه این مسئله را دارند چه کالایی که خریداری می کنند دارای کیفیت اصلی قیمت مناسب باشد فروشگاه اینترنتی سی سی باکسز  تمامی محصولات فیلر و ژل تزریقی خود را به صورت اورجینال در اختیار مشتریان خود قرار می دهد شما میتوانید برای مشاهده کلیه محصولات فیلر برروی لینک  فیلر و ژل تزریق کلیک کنید. در صورت بروز سوال درباره خرید این محصولات کاربرد آنها و یا هر آنچه که درباره آن ممکن است برای شما سوال به وجود آمده باشد می توانید با کارشناسان  ما فروش ما تماس حاصل نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *