بوتاکس

تفاوت دیسپورت و بوتاکس چیست؟

تفاوت دیسپورت و بوتاکس

تفاوت دیسپورت و بوتاکس

تفاوت دیسپورت و بوتاکس در این است که هر دو از انواع نوروتوکسین ها هستند که جلوی انقباضات عضلانی را می گیرند. در حالی که هر دو تزریق گاهی اوقات برای درمان اسپاسم ناشی از اختلالات عصبی و سایر شرایط پزشکی استفاده می شود ، اما بیشتر به عنوان درمان های چروک صورت استفاده می شود. هر دو آنها از سموم بوتولینوم مشتق شده اند که در مقادیر کم ایمن هستند.

بوتاکس و بوتاکس هر دو نوع غیرجراحی درمان چین و چروک هستند که سرعت بهبودی سریعی دارند. هنوز هم ، این دو روش درمانی تفاوت هایی با هم دارند و برخی موارد احتیاطی ایمنی را باید در نظر گرفت. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شباهت ها و تفاوت های این دو تزریق ، به مطالعه ادامه دهید و با پزشک خود در مورد بهترین روش درمان چین و چروک صحبت کنید.

درباره استفاده از سم بوتولینوم برای شرایط پزشکی مانند میگرن ، افسردگی ، مثانه بیش فعال و اختلالات مفصل گیجگاهی فکی بیشتر بدانید.

مقایسه دیسپورت و بوتاکس

دیسپورت و بوتاکس برای درمان و جلوگیری از چین و چروک در بزرگسالان استفاده می شود. این تزریقات غیر تهاجمی با شل کردن عضلات زیر پوست ، به کاهش چین و چروک کمک می کند. با شل شدن و آرامش عضلات ، پوست بالای آنها نرم و صاف می شود.

هیچ یک از این دو روش برای همیشه از شر چین و چروک های موجود خلاص نمی شوند ، اما این اثرات باعث می شود چین و چروک ها کمتر مورد توجه قرار گیرند. اگر با سرم و چین و چروک های چروک در خانه به نتیجه مطلوب نرسید ، ممکن است هر دو روش درمانی را در نظر داشته باشید.

در حالی که هر دو روش درمانی دارای یک ماده اصلی فعال مشابه هستند ، اما مقدار پروتئین کمیاب می تواند متفاوت باشد. این می تواند یک روش درمانی را برای برخی افراد موثرتر از روش درمانی دیگر کند. با این حال ، تفاوت های دقیق منبع معتبر هنوز در حال مطالعه است.

دیسپورت

دیسپورت ظاهر خطوطی را که در درجه اول بر روی گلابلا ، ناحیه بین ابروهای شما تأثیر می گذارد ، کاهش می دهد. این خطوط به سمت بالا یا عمودی به طرف پیشانی امتداد می یابند. این خطوط به ویژه هنگامی که فرد اخم می کند قابل توجه است.

با افزایش سن ، خطوط گلابلا نیز می توانند بارزتر شوند. این به این دلیل است که پوست ما کلاژن، فیبرهای پروتئینی مسئول انعطاف پذیری را از دست می دهد.

در حالی که دیسپورت می تواند به درمان چین و چروک های گلابلار کمک کند ، تزریق دیسپورت فقط برای افرادی است که موارد متوسط ​​یا شدید دارند. این روش برای خطوط خفیف گلابلار توصیه نمی شود. متخصص پوست می تواند به شما در تشخیص چین و چروک های خفیف و متوسط ​​از این نوع کمک کند.

اگر به دنبال تزریق دیسپورت هستید این نکته را مورد توجه قرار دهید که  کل مراحل در مطب پزشک انجام می شود و نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست و شما می توانید بلافاصله پس از انجام مراحل درمانی را ترک کنید.

قبل از تزریق ، پزشک از داروی بی حسی خفیف استفاده می کند. این کمک می کند تا دردی را که در حین عمل احساس می شود کاهش دهید. برای درمان خطوط اخم ، پزشکان معمولاً 0.05 میلی لیتر (میلی لیتر) در هر بار و در حداکثر پنج بخش در اطراف ابرو و پیشانی شما تزریق می کنند.

بوتاکس

بوتاکس برای درمان خطوط پیشانی و کلاغ پا علاوه بر خطوط گلابلا تایید شده است در حالی که دیسپورت  فقط برای خطوط گلابلار تأیید می شود.

روال درمانی  مربوط به بوتاکس مانند روش دیسپورت است. تمام کارها در مطب پزشک انجام می شود و زمان بهبودی کم و بدون آن است و تعداد واحدهایی که پزشک از شما استفاده می کند بستگی دارد.

در منطقه تحت درمان و نتایج مطلوب. این دوزهای توصیه شده بر اساس منطقه درمانی است:

خطوط گلابلار: 20 واحد در کل ، 5 محل تزریق
خطوط گلابلا و پیشانی: 40 واحد کل ، 10 محل تزریق
پاهای کلاغ: 24 واحد کل ، 6 محل تزریق
هر سه نوع چین و چروک به صورت ترکیبی: 64 واحد

تفاوت دیسپورت و بوتاکس چیست؟

دیسپورت و بوتاکس هر دو از نوع تزریق بوتولینوم هستند. به طور کلی، دیسپورت و بوتاکس بی خطر محسوب می شوند. عوارض جانبی شایع در آن دیده نمیشود  اما اگر به وجود بیاید نیز به صورت  موقتی می تواند شامل درد جزئی ، بی حسی و سردرد باشد. عوارض جانبی متوسط ​​تری شامل افتادگی پلک ها ، گلودرد و اسپاسم عضلات است.
اگرچه این موضوع نادر است اما دیسپورت و بوتاکس می توانند باعث سمیت بوتولینوم شوند. علائم این عارضه جانبی جدی شامل تنفس ، گفتار و مشکلات بلع است. بوتاکس همچنین خطر فلج را به همراه دارد ، هرچند که این بسیار نادر است.

راحتی درمان :

درمان های دیسپورت و بوتاکس بسیار راحت است. هیچ بستری در بیمارستان لازم نیست و همه کارها در مطب پزشک انجام می شود. بعد از درمان می توانید بلافاصله آنجا را ترک کنید و حتی اگر تمایل داشتید به کار خود برگردید.

هزینه:

دیسپورت به طور متوسط ​​ارزان تر از بوتاکس است.

اثربخشی دیسپورت بیشتر است یا بوتاکس:

دیسپورت و بوتاکس برای درمان موقت چین و چروک های متوسط ​​تا شدید بی خطر و موثر در نظر گرفته می شوند.
اثرات دیسپورت ممکن است زودتر نشان داده شود ، و بوتاکس ممکن است زمان بیشتری برای مشاهده اثر بخشی طول بکشد.

هر روش چه مدت طول می کشد؟

دلیل دیگری که باعث می شود افراد آمپول های دیسپورت یا بوتاکس را انتخاب کنند این است که این مراحل زمان کمی را به خود اختصاص می دهند. در واقع ، هر روش به خودی خود فقط چند دقیقه طول می کشد. استفاده از ماده بیهوشی و خشک شدن آن در مقایسه با خود تزریق ممکن است زمان بیشتری داشته باشد و در صورت عدم بروز عوارض جانبی فوری ، معمولاً می توانید بلافاصله پس از انجام این عمل به خانه بروید.

مدت زمان اثر بخشی دیسپورت

تزریق دیسپورت فقط چند دقیقه طول می کشد. ظرف چند روز باید اثرات تزریق را مشاهده کنید. دوز توصیه شده از FDA برای درمان خطوط گلابلار حداکثر 50 واحد تقسیم شده به پنج قسمت تزریق شده به منطقه مورد نظر است.

مدت زمان اثربخشی بوتاکس

تزریق بوتاکس مانند تزریقات دیسپورت ، فقط چند دقیقه طول می کشد تا پزشک تجویز کند.

نتایج دیسپورت

نتیجه دیسپورت  می تواند پس از چند روز خود را آشکار کند ولی معمولا نتایج بین سه تا چهار ماه طول می کشد. برای حفظ اثرات درمانی ، برای تزریق بیشتر در این زمان باید برگردید.

نتایج بوتاکس

ممکن است در عرض یک هفته نتایج بوتاکس را مشاهده کنید ، اما این روند ممکن است یک ماه طول بکشد. تزریق بوتاکس نیز چند باره انجام می شود و برخی از آنها شش ماه به بالا ادامه دارد.

بین دیسپورت و بوتاکس کدام کاندیدای خوبی برای درمان است؟

به عنوان یک قاعده کلی ، شما ممکن است کاندیدای هر دو روش نباشید اگر:

 • باردار هستیند
 • سابقه حساسیت به سم بوتولینوم دارند
 • بالای 65 سال هستند

همچنین ، به عنوان یک احتیاط ، احتمالاً باید داروهای رقیق کننده خون ، شل کننده عضلات و سایر داروهایی که ممکن است با تزریقات تداخل داشته باشند را قطع کنید. مهم است که به پزشک خود در مورد تمام داروها و مکمل هایی که می خورید بگویید ، حتی اگر اینها از طریق نسخه پزشک نیز موجود باشند.

پزشک برای شما بین استفاده از  دیسپورت یا بوتاکس را با سوالاتی تعیین می کند. شما باید حداقل 18 سال داشته باشید. این تزریق ها همچنین ممکن است با داروهای خاصی که روی عضلات شما تأثیر می گذارند تداخل داشته باشد ، مانند داروهای آنتی کولینرژیک که برای بیماری پارکینسون استفاده می شود.

بوتاکس ممکن است بسته به ضخامت پوست یا اختلالات پوستی گزینه خوبی برای شما نباشد.

فایده بوتاکس

هزینه دیسپورت در مقابل هزینه بوتاکس

هزینه دیسپورت یا بوتاکس به ناحیه پوستی که تحت درمان هستید بستگی دارد ، زیرا ممکن است به چندین تزریق نیاز داشته باشید. برخی از پزشکان ممکن است برای هر بار تزریق هزینه دریافت کنند.

تفاوت دیسپورت و بوتاکس در  عوارض جانبی

هر دو روش نسبتاً بدون درد هستند. با تزریق مایعات به عضلات هدف در صورت ، ممکن است کمی درد داشته باشید. در بیشتر موارد ، می توانید بلافاصله پس از اتمام مراحل کار را ترک کنید.

هنوز هم ، برخی از عوارض جانبی ممکن است پس از تزریق رخ دهد و بعد از یک مدت کوتاه  خود به خود و بدون مشکل دیگری برطرف شوند، ولی بازهم قبل از تزریق  با پزشک خود تماس بگیرید تا درباره عواقب آن مطلع باشید.

عوارض جانبی دیسپورت

 
دیسپورت به عنوان یک درمان کلی ایمن در نظر گرفته می شود ، اما هنوز خطر عوارض جانبی جزئی وجود دارد. برخی از رایج ترین این موارد عبارتند از:

 • درد جزئی در محل تزریق
 • تورم در اطراف پلک ها
 • بثورات و تحریک
 • سردرد

چنین عوارضی باید پس از چند روز برطرف شود. در صورت عدم برطرف نشدن آن پس از چند روز با پزشک خود تماس بگیرید.

عوارض جانبی جدی تر ممکن است شامل حالت تهوع ، سینوزیت و عفونت دستگاه تنفسی فوقانی باشد. در صورت بروز هر یک از این عوارض با پزشک خود تماس بگیرید.

یک عارضه نادر اما جدی دیسپورت سمیت بوتولینوم است. این امر زمانی اتفاق می افتد که تزریق به قسمت دیگری از بدن گسترش یابد. در صورت مشکوک بودن به مسمومیت بوتولینوم در درمان های خود ، به دنبال فوریت های پزشکی باشید.

علائم مسمویت بوتولینوم عبارتند از:

 • پلک های افتاده
 • ضعف عضلات صورت
 • اسپاسم عضله
 • مشکل در بلع و غذا خوردن
 • مشکلات تنفسی
 • مشکل در گفتار

عوارض جانبی بوتاکس

مانند دیسپورت، بوتاکس با حداقل عوارض جانبی ایمن در نظر گرفته می شود. برخی از شایعترین عوارض جانبی پس از درمان عبارتند از:

 • سرخی
 • ورم
 • کبودی
 • درد جزئی
 • بی حسی
 • سردرد

عوارض جانبی جزئی معمولاً طی یک هفته پس از عمل برطرف می شوند.

خرید دیسپورت از سی سی باکسز

در این مقاله به صورت کامل به تفاوت دیسپورت و بوتاکس پرداختیم شما میتوانید برای خرید محصول دیسپورت با کیفیت اصلی و قیمت مناسب از سایت سی سی باکسز اقدام نمایید برای مشاهده محصول بر روی لینک بوتاکس دیسپورت کلیک کنید.  همچنین میتوانید در صورت داشتن سوال درباره خرید آنلاین، نحوه کاربرد محصولات و… با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *