بوتاکس

فایده بوتاکس چیست؟

فایده بوتاکس

فایده بوتاکس

بوتاکس برای زنان و مردان در سنین مختلف مزایای جسمی و روانی دارد. اگر می‌خواهید بدون جراحی ظاهر خود را بهتر کنید و جوان‌تر به نظر برسید، بوتاکس یک تزریق غیرتهاجمی است که تعدادی از مشکلات همراه با افزایش سن را برطرف می‌کند. با تزریق بوتاکس با عملکرد، فلج کردن عضلات پیشانی و قسمت زیرین چشم، خطوط ریز و چین و چروک را کاهش می‌دهد.

اگر بخواهیم فراتر از رضایت از زیبایی و زیبایی به تزریق بوتاکس نگاه کنیم، تزریق همه کاره بوتاکس می‌تواند برخی از مشکلات را درمان یا حتی تسکین دهد. بسیاری از افراد از بوتاکس برای درمان تعریق زیربغل، اختلال عملکرد عضلانی، بی اختیاری مثانه یا روده، گردن درد و مشکلات چشم استفاده می‌کنند.

تزریق بوتاکس

مزایای اصلی بوتاکس چیست؟

اکثر بیماران فکر می‌کنند بوتاکس یک درمان تزریقی است که در درجه اول برای مقابله با علائم و نشانه‌های پیری استفاده می‌شود، با این حال کاربردهای زیادی وجود دارد که ممکن است شما را متعجب کند.

بوتاکس پس زمینه عجیبی دارد. منشأ آن از نوروتوکسین (باکتری کلستریدیوم بوتولینوم) است که گاهی در خاک یافت می‌شود. این باعث بوتولیسم، مسمومیت غذایی فلج کننده هنگام بلع می شود.

با این حال، در دهه 1970 بوتاکس به عنوان دارویی درمانی برای انواع بیماری‌های جسمی به دنیای پزشکی معرفی شد. در ابتدا، دانشمندان و محققان با استفاده از این محصول، چشمها را درمان کردند. آنها متوجه شدند که این باعث ضعیف شدن عضلات پیشانی واقع در بین چشم‌ها (گلابلا) می‌شود و علاوه بر این باعث سوزن شدن و چروک شدن ابرو می شود.

بوتاکس از کجا آمده است؟

لوازم آرایشی بوتاکس نوعی اختراع ثبت شده از سم بوتولینوم خالص، نوع A است.

در سال 1989، بدلیل فایده بوتاکس برای مصارف پزشکی مانند درمان چشم‌های متقاطع و تسکین اسپاسم گردن یا انقباض مصوب شد.

از سال 2002 تاکنون برای تزریق مواد آرایشی “بین ابرو” (گلابلا) مورد تأیید FDA قرار گرفته است.

امروزه برای کاهش میزان میگرن (مدیریت میگرن) بسیار مفید است. قبل از ایجاد خطوط ریز و چین و چروک نیز می‌توان از آن به عنوان یک اقدام پیشگیرانه استفاده کرد. با جلوگیری از تماس پوست با حرکات مکرر عضلانی، روند پیری را کند می‌کنید.

درمان بوتاکس

بوتاکس چگونه کار می‌کند؟

بوتاکس، مهم نیست که برای چه شرایطی مورد استفاده قرار می‌گیرد زیرا فایده بوتاکس بسیار زیاد است، به عنوان  یک تنظیم کننده عصبی در نظر گرفته می شود.این بدان معنی است که بوتاکس به طور موقت گروه‌های عضلانی را که با دقت هدف قرار گرفته اند فلج می‌کند یا “یخ می‌زند”. البته حرکات عضلانی طی چند ماه برمی‌گردد ، اما تزریق بوتاکس  یک روش عالی “لمس کردن” است که هیچ زخمی یا آسیب باقیمانده به پوست یا بافت عضلانی ندارد.

بوتاکس از آزاد شدن یک انتقال دهنده عصبی فعال کننده عضله به نام استیل کولین جلوگیری می‌کند و فعالیت عضلات را در ناحیه مورد نظر برای مدت کوتاهی متوقف می‌کند. اعصاب طی چند ماه به آرامی احیا می‌شوند و در نهایت باعث ظهور مجدد خطوط می‌شوند.

محصولات تزریقی شبیه سازی عصبی مشابه شامل محصولات مارک دار  Dysport است. اینها هنوز سم بوتولینوم خالص نوع A هستند، اما از نوع و غلظت کمی متفاوت، با دوزهای مختلف مورد نیاز برای هر کدام است.

تزریق بوتاکس شما حدود 2 هفته طول می‌کشد تا به نتایج مطلوب برسید. و نتایج از سه تا شش ماه طول می‌کشد تا خود را نمایان کند.

از فایده بوتاکس می‌توان به این نکته اشاره کرد که به بیماران کمک می کند تا ظاهر و احساس بهتری داشته باشند. زیار باعث شل شدن عضلات خاصی در پیشانی می‌شود تا چروک و چروک را کاهش داده یا از بین ببرد. پس از تزریق شما نمی‌توانید به عمد یا ناخودآگاه ابروهای خود را چروک کنید، زیرا عضلات پیشانی شما منقبض نخواهند شد، بنابراین شما صورت شما جوان خواهد ماند.

فایده بوتاکس

موارد استفاده بهداشتی پزشکی از بوتاکس

تزریق بوتاکس در دوزهای مختلف انجام می شود و اعمال می شود

مناطق مختلف بدن که شما می‌توانید از فایده بوتاکس استفاده کنید به شرح زیر است:

  • مدیریت میگرن برای کاهش دفعات سردردهای میگرنی
  • مثانه بیشفعال
  • چشم‌های ضربدری شده (استرابیسم)
  • کشیدگی پلک (بلفارواسپاسم)
  • اسپاسم عضلات در گردن (دیستونی دهانه رحم، که ممکن است با Myobloc، سم بوتولینوم نوع B درمان شود)
  • علائم مولتیپل اسکلروزیس (ام اس) مانند اسپاستیسیته اندام
  • تعریق زیاد زیر بغل، کف دست، کف پا (هایپرهیدروز)
  • ترشح بزاق زیاد (برای بزرگسالان مبتلا به سیالوره مزمن)

دانشمندان هر ساله موارد کاربردی و کاربردهای دیگری را کشف می کنند.

عوارض جانبی نادر بوتاکس ممکن است شامل ضعف عضلانی باشد که فراتر از ناحیه تحت درمان باشد. تورم موضعی، کوفتگی و سردرد در طی پنجره اولیه پس از اولین عمل معمول تر است.

درمان برای اضطراب و افسردگی اجتماعی

از بوتاکس برای درمان استرس استفاده نکنید

هنگامی که اضطراب و تنش صورت به دلیل افزایش سن، ساییدن دندان یا تجمع فشار در صورت و خط فک ایجاد می‌شود، بوتاکس یک درمان موثر درمان است. درمان با شرایط مربوط به استرس با بوتاکس بسیار ممکن است.

ممکن است به اضطراب اجتماعی نیز کمک کند.

حالات صورت ارتباط مستقیمی با خلق و خوی شما دارند. مغز شما هنگام احساس ترس، عصبانیت و غم و اندوه سیگنال‌هایی را به کل بدن شما می فرستد، این سیگنال‌ها منجر به تنش عضلانی می‌شوند که با گذشت زمان خطوط ریز را ترک می‌کند.

بوتاکس اساساً مانع از انقباض عضله شده و باعث آرامش سیستم عصبی می‌شود. پس از یک مرحله تزریق بوتاکس، کل فیزیولوژی شما تغییر می کند. افرادی که آمپول بوتاکس زده‌اند، شادتر، سالم‌تر و ریلکس‌تر به نظر می‌رسند. حتی هنگامی که آنها عصبانی، خسته و تحریک شده باشند، سخت است که خط اخم آن‌ها را بتوانید مشاهده کنید

درمان بوتاکس

آینده بوتاکس

سازندگان بوتاکس اخیراً از برنامه آزمایش این محصول به عنوان درمانی برای افسردگی خبر داده اند. مطالعات قبلی نشان داد که این یک درمان موثر و مفید برای بیش از 50 درصد بیماران در مطالعه است.

به طور کلی، بیمارانی که تحت درمان بوتاکس قرار گرفته‌اند، در موقعیت‌های اجتماعی احساس اعتماد به نفس بیشتری می‌کنند. آنها می‌دانند که قبل از تزریق بوتاکس شاید به دلیل سردرد دردناک خود مجبور به صرف ناهار با دوستان خود نخواهند شد.و یا آنها از احتمال تعریق زیاد در محل کار یا قرار ملاقات احساس خجالت نمی‌کنند.

این افراد خاطرنشان می‌کنند که بیرون رفتن و شرکت در رویدادها کاملاً راحت‌تر است.  آنها مجبور نیستند مکان شست و شوی دست را در هر مکان جستجو کنند یا هر جا که می‌روند بسته ای دستمال کاغذی با خود حمل کنند. بیماران همچنین افزایش اعتماد به نفس را گزارش کرده‌اند زیرا احساس بهتری دارند و جذاب‌تر، جوان‌تر و ریلکس‌تر به نظر می‌رسند. تزریق بوتاکس اثرات منفی زیادی ندارد، زیرا هیچ خطری برای سلامتی طولانی مدت یا عملکرد شناختی شما ایجاد نمی کند و نیازی به بیهوشی نخواهید داشت.

خرید محصولات بوتاکس

امروز خرید محصولات بوتاکس با قیمت مناسب و کیفیت اصلی یکی از دغدغه های خریداران ،کلینیک ها و یا افرادی که دارای مجوز برای تزریق بوتاکس هستند است. فروشگاه اینترنتی سی سی باکسز  تمامی محصولات بوتاکس خود را به صورت اورجینال و قیمت مناسب در معرض فروش قرار داده تا تمامی افراد بتوانند از یک محصول با کیفیت استفاده کنند شما می‌توانید برای مشاهده کلیه محصولات برروی لینک بوتاکس کلیک کنید. در صورت بروز هرگونه سوال شما می توانید با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمایید تا اطلاعات لازم خدمت شما ارائه شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *