دستگاه پوست و پاکسازی

پاکسازی پوست چیست

پاکسازی پوست چیست؟

پاکسازی پوست چیست؟

چرا پاکسازی پوست شما مهم است

پاکسازی پوست و شستن صورت را اگر بخواهیم با یک مثال از اهمیت آن صحبت کنیم میتوانیم به این اشاره کنیم که، یادتان هست وقتی از مادرتان می خواستید که صورت خود را بشویید از او شکایت کردید؟ به نظر می رسد که مادر حق داشت: پاکسازی منظم پوست برای حفظ ظاهر و احساس سالم پوست بسیار مهم است. بیایید نگاهی بیندازیم که چرا تمیز کردن صورت بسیار مهم است.

حذف آلودگی از پوست صورت

یکی از مزایای رایج پاکسازی صورت ، از بین بردن آلودگی ، روغن و سایر زباله های ناخواسته است. در طول روز پوست صورت شما دائماً پوشیده از باکتری ها ، آلاینده ها ، ویروس ها ، آلودگی ها و سلول های قدیمی (مرده) پوست است. شستشوی روزانه صورت این ناخالصی ها را از بین می برد و جلوه ای تازه به پوست می بخشد. بدون شستشو ، پوست شما با یک لایه ضخیم آلودگی و آلودگی پوشانده می شود که باعث می شود سایر محصولات نتوانند به درستی به پوست نفوذ کنند.

افزایش هیدراتاسیون

تمیز کردن منظم صورت (همراه با استفاده از یک مرطوب کننده خوب) نیز عامل مهمی در حفظ سطح آبرسانی مناسب به پوست است. پوست کم آب ظاهری خشن ، چروکیده و پیر دارد. پاکسازی به مدیریت سطوح PH پوست کمک می کند. امکان نگهداری آب و محصول کافی را فراهم می کند.

حفظ پوست با  پاکسازی پوست

غدد ریز زیر پوست برای محافظت از پوست در برابر خطرات دنیای خارج ، چربی به نام سبوم تولید می کنند. این غدد از فولیکول های مو در داخل پوست به عنوان راهی استفاده می کنند و به روغن اجازه می دهند تا به سطح پوست (لایه بیرونی) برسد و مانعی ایجاد کند که از نفوذ باکتری ها یا سایر عوامل مضر جلوگیری می کند.

آلودگی بیش از حد روی سطح می تواند باعث انسداد فولیکول ، گیرکردن سبوم ، عرق و سلول های مرده پوست شود. کمبود چربی در سطح پوست باعث می شود که باکتری ها به داخل فولیکول نفوذ کرده و باعث التهاب شوند. نتیجه نهایی آکنه است.

پاکسازی صحیح پوست منافذ را پاک می کند تا از تجمع کثیفی جلوگیری شود و اجازه می دهد روغن سبوم بدون مانع به سطح پوست برسد. کاهش احتمال شکست.

در صورت پاکسازی پوست و توقف شستشو، چه اتفاقی می افتد؟

اگر شستن صورت خود را به طور کامل متوقف کنید ، منافذ پوست شما مسدود می شود و در نتیجه آکنه جدی ایجاد می شود. پوست همچنین ممکن است ترکیبی از قرمزی شدید ، خشکی و سوزش ناشی از رطوبت ناکافی را تجربه کند. سرانجام پوست شما به طور کلی کثیف ، چرب ، چرب و به طور قابل توجهی پیر به نظر می رسد.

به احتمال زیاد دچار خارش خارق العاده ای می شوید. تا جایی که مجبور می شوید مدام صورت خود را خراش دهید. این می تواند منجر به شکستگی پوست شود که به عنوان نقطه ورود عفونت عمل می کند. اخلاق داستان: پاکسازی مناسب پوست را تمرین کنید!

برخی دیگر از مزایای پاکسازی پوست

 • پاکسازی منظم برای درخشندگی و سلامت پوست ضروری است.
 • پاکسازی به محصولات و درمان های ضد پیری کمک می کند تا به درستی عمل کنند.
 • پاکسازی به حفظ اندازه مناسب منافذ کمک می کند.
 • پاکسازی باعث آبرسانی مناسب به پوست می شود و از تولید چربی های اضافی جلوگیری می کند.

چگونه می توان برای پاکسازی پوست ، پاک کننده های صحیح صورت را انتخاب کرد

نکات ساده  برای انتخاب یک پاک کننده عالی برای پاکسازی پوست:

 • نوع پوست خود را بشناسید و پاک کننده ای را انتخاب کنید که مناسب باشد.
 • اگر پوست خشکی دارید ، باید از شوینده های حاوی الکل بالا اجتناب کنید.
 • افرادی که پوست چرب دارند به پاک کننده ای با سطح PH پایین نیاز دارند.
 • برای پوست های حساس شما نیاز به یک پاک کننده اولیه عاری از عطر و مواد افزودنی دارید.
 • پاک کننده های مبتنی بر کرم برای پوست های خشک عالی هستند در حالی که ژل یا پاک کننده های کف دار برای انواع پوست های چرب بهتر است.
 • اگر از تمرین زیاد عرق می کنید به دنبال محصولی باشید که منافذ مسدود شده را هدف قرار می دهد.
 • اگر با آلرژی نگران هستید ، به دنبال پاک کننده های “طبیعی” و فاقد مواد مصنوعی باشید.
 • بیشتر پاک کننده هایی که به عنوان “ملایم” به بازار عرضه می شوند، در از بین بردن کثیفی بدون خشک شدن بیش از حد و تحریک پوست بسیار عالی هستند.
 • انتخاب پاک کننده با PH متعادل به حفظ تعادل طبیعی پوست شما کمک می کند.
 • مطمئن شوید که برای مقایسه محصولات و بررسی نظرات وقت می گذارید. 

پاک کننده ها چیست؟

پاک کننده صورت یک محصول مراقبت از پوست است که برای از بین بردن آرایش ، سلول های مرده پوست ، چربی ، آلودگی و سایر انواع آلاینده ها از پوست استفاده می شود و به شفاف نگه داشتن منافذ و جلوگیری از بیماری های پوستی مانند آکنه کمک می کند.

پیدا کردن بهترین پاک کننده می تواند دشوار باشد ، زیرا گزینه های زیادی وجود دارد. دانستن تفاوت بین آنها به شما کمک می کند تا بهترین محصولات را برای پوست خود انتخاب کنید.

تفاوت اول

پاک کننده های ژل شفاف با قوام ژل مانند هستند. بسیاری از آنها دارای خاصیت پاک کنندگی و لایه برداری عمیق هستند و همچنین مناسب برای پوست های چرب و مستعد آکنه محسوب میشوند

تفاوت دوم

کرم پاک کننده ها معمولاً ضخیم تر هستند و می توانند مرطوب کننده باشند ، بدون اینکه پوست طبیعی خود را از بین ببرید همچنین برای پوست های خشک یا حساس ایده آل است.

تفاوت سوم

پاک کننده های فوم محلول های سبکی هستند که وقتی از یک بسته پمپ خارج می شوند ، کف ایجاد می کنند. استفاده از پاک کننده های فوم بسیار دلپذیر است و چربی اضافی را به همان اندازه موثر پاک کننده های ژل پاک می کند همچنین مناسب برای پوست های مختلط است

پاک کننده ها چگونه کار می کنند؟

PH طبیعی پوست بین 4.5 تا 6.5 است. هنگامی که پوست خود را تمیز می کنید ، تعاملی بین پاک کننده ، مانع رطوبت پوست و pH پوست رخ می دهد. صابون ها حاوی سورفکتانت های سخت هستند که می توانند سد پوستی را تغییر داده و pH پوست را افزایش دهند – احتمال خشکی و سوزش را افزایش می دهند. ژل ، پاک کننده های کرم و فوم بدون صابون به همان اندازه م effectiveثر هستند ، اما ملایم تر ، باعث ایجاد اختلال کمتر در سد پوستی و حداقل تغییر در pH پوست می شوند.

مزایای استفاده از پاک کننده ها  چیست؟

اکثر ناخالصی های محیطی و محصولات آرایشی که پوست ما با آنها تماس می گیرد محلول در آب نیستند ، بنابراین شستن پوست با آب برای از بین بردن آنها کافی نیست. پاک کننده های پوست کثیفی ، چربی ، چربی و سلول های مرده پوست را از بین می برد – در حالت ایده آل بدون آسیب رساندن یا تحریک به پوست.

به یاد داشته باشید ، تمیز کردن پوست خود هر شب مهم است ، اما صبح نیز برای از بین بردن سموم پوست شما در طول شب بسیار مهم است.

پاک کننده لوازم آرایشی در مقابل شستشوی صورت

شستشوی صورت و پاک کننده ها اغلب به عنوان یک چیز اشتباه گرفته می شوند ، اما این دو در واقع بسیار متفاوت از یکدیگر هستند. مطمئناً هر دو محصول به حذف آلودگی ، چربی ، آرایش و سایر مواد زائد از صورت شما کمک می کنند ، اما نحوه تمیز کردن پوست شما کاملاً یکسان نیست.

با در نظر گرفتن این نکته ، مهم است که مطمئن شوید از محصولی استفاده می کنید که متناسب با نیاز پوست شما باشد. برای کمک به شما در انجام این کار ، ما توضیح می دهیم که هر کدام چه می کنند. ما همچنین راهنمایی هایی را در مورد اینکه چند بار باید از سینک ظرفشویی صرف نظر از نوع محصولی که استفاده می کنید ، ارائه می دهیم.

پاک کننده در مقابل شستشوی صورت: تفاوت چیست؟

برای اینکه بحث را یکبار برای همیشه حل و فصل کنید  و اطمینان حاصل کنید که از بهترین محصول برای نوع پوست خود استفاده می کنید، بیایید به تفاوت های اصلی بین پاک کننده و شوینده صورت بپردازیم.

شستشوی صورت چگونه کار می کند؟

شستشوی صورت محصولاتی با پایه آب (غالباً ژل ، فوم ، نوار یا فرمول پودری) است که وقتی روی پوست شما ماساژ می شود بسیار ترد می شود. آنها همچنین اغلب حاوی مواد قابض بیشتری برای کمک به مبارزه با تولید روغن هستند.

عملکرد کف ساز و ویژگی های قابض شستشوی صورت به این معنی است که واقعاً برای پاکسازی عمیق منافذ و از بین بردن چربی به آنجا وارد می شود. برای کسانی که پوست چرب دارند ، این می تواند مفید باشد. با این حال ، افرادی که دارای پوست خشک ، حساس ، مختلط یا معمولی هستند ممکن است متوجه شوند که شستشوی صورت برای ظاهر آنها بسیار سخت است. اگر به طور تصادفی چربی بیش از حد را از پوست خود بردارید ، این می تواند منجر به احساس سفت ، خشک یا ناراحت کننده شود.

پاکسازی پوست با پاک کننده چه کار می کند؟

پاک کننده های صورت همچنین پوست شما را تمیز می کنند ، اما این کار را انجام می دهند در عین حال آبرسانی و آرامش بخش نیز هستند. آنها معمولاً در مقایسه با شستشوی صورت از نظر بافتی غنی تر هستند: به ژل های کرمی یا شیری ، روغن ها و مومیایی های ضخیم تا نازک فکر کنید.

علاوه بر این ، پاک کننده های صورت اغلب از موادی تشکیل شده اند که هدف آنها تغذیه پوست ، متعادل شدن چهره و افزایش سطح رطوبت است.

از آنجا که پاک کننده های صورت پوست شما را به آرامی و بدون از بین بردن چربی زیاد تمیز می کنند ، برای بسیاری از انواع پوست ، از جمله معمولی ، حساس ، خشک و مختلط ، یک محصول ایده آل تلقی می شود.

حتی انواع پوست های چرب می توانند از ترکیب پاک کننده در رژیم خود استفاده کنند ، به خصوص اگر متوجه شوند پوست آنها بعد از شستشو احساس سفتی یا خشکی می کند.

اگر به نظر شما می رسد ، سعی کنید از شستشوی صورت در شب و سپس از پاک کننده صبح برای حفظ تعادل پوست استفاده کنید.

هر چند وقت یکبار باید صورت خود را بشویید یا تمیز کنید؟

این که هر چند وقت یکبار باید صورت خود را تمیز یا بشویید یکی از بزرگترین بحث ها در دنیای مراقبت از پوست است. آنقدر که شما مجبور خواهید بود از هر فردی که می پرسید پاسخی متفاوت دریافت کنید! با این حال،  بهتر است آن را به دو بار در روز (صبح و شب) محدود کنید و بعد از تعریق نیز بشویید یا تمیز کنید.

در نهایت ، فرکانس مناسب بستگی به نوع پوست شما دارد. به عنوان مثال ، برخی از افراد در تمیز کردن یا شستن پوست خود هر شب تعادل پیدا می کنند ، اما فقط با آب شستشو یا استفاده از آب میسلار در صبح. برعکس ، بسیاری متوجه می شوند که پوست آنها هنگام تمیز کردن یا شستن صبح و عصر بهتر به نظر می رسد.

 

برای پاسخ کوتاه تر ، سعی کنید روزی یک یا دو بار به آن پایبند باشید ، مطمئن شوید که حداقل هر شب شستشو یا تمیز می کنید. اگر به نظر می رسد پوست شما نیاز کمتری دارد ، صبح این کار را کنار بگذارید و با آب بشویید یا به جای آن از آب میسلار استفاده کنید.

وقتی در مورد پاک کننده در مقابل شستشوی صورت صحبت می کنید ، ترکیب این دو محصول به راحتی امکان پذیر است. با این حال ، در حالی که یک پاک کننده و شستشوی صورت هر دو عملکرد اصلی یکسانی دارند.

برای پاک کردن آرایش ، روغن ، محصول و چربی صورت شما روش انجام آنها متفاوت است. شستشوی صورت معمولاً برای انواع پوست های بسیار چرب بهتر است ، در حالی که پاک کننده صورت اغلب به طور جهانی مفید است.

انتخاب محصول مناسب برای پوست شما ، و استفاده از آن فقط یک یا دو بار در روز ، به شما کمک می کند تا ظاهر و احساس بهترین حالت را داشته باشید.

 

تفاوت اساسی بین شستشوی صورت و لوسیون پاک کننده چیست؟

در حالی که هر دو پاک کننده و شستشوی صورت وظیفه اصلی مشترک پاکسازی صورت شما را انجام می دهند ، شستشوی صورت یک پاک کننده کف کننده است در حالی که لوسیون پاک کننده/شیر پاک کننده (یا به سادگی “پاک کننده” نامیده می شود) طبیعت غیر کف کننده است و لازم نیست شسته شود- و در عوض باید پاک شود.

آیا آنها یک کار را انجام می دهند یا کارهای مختلف؟

هر دو شستشو و پاک کننده صورت برای از بین بردن آلودگی ، چربی ، آلودگی و غیره صورت استفاده می شود. پاک کننده چربی اضافی ، آرایش و چربی صورت را از بین می برد. اینها ناخالصی های محلول در روغن هستند. آنها را می توان با شستشوی صورت نیز حذف کرد ، اما ممکن است 100٪ مثر نباشد.

وظیفه شستشوی صورت این است که به لطف عملکرد کف ساز ، زباله های عمیق تر را از بین ببرد و همچنین منافذ را تمیز کند. اگر زیاد آرایش می کنید یا در معرض گرد و غبار و آلودگی زیادی قرار گرفته اید ، بهتر است ابتدا قبل از استفاده از شوینده صورت از پاک کننده ها استفاده کنید.

چه موقع باید از شستشوی صورت و چه موقع از پاک کننده استفاده کنم؟

بستگی به برنامه روزانه شما دارد. به عنوان مثال ، می توانید صبح و به محض اینکه از محل کار به خانه برگشتید ، از شستشوی صورت استفاده کنید. اما اگر در راه بازگشت به خانه از ترافیک شدید و آلودگی جلوگیری کرده اید ، ابتدا از پاک کننده و سپس از شوینده صورت استفاده کنید. یکی دیگر از روشهای رایج استفاده از لوسیون پاکسازی ، دیر هنگام شب ، درست قبل از خواب است ، بنابراین صورت شما در هنگام خواب “عاری از آلودگی” است.

پاک کننده ها همچنین می توانند به عنوان اولین قدم در هنگام آرایش استفاده شوند زیرا صورت را مرطوب می کند و به آرامی آن را تمیز می کند.

من پوست بسیار حساسی دارم آیا می توانم از شستشوی صورت صرف نظر کنم و فقط از شوینده استفاده کنم؟

نه توصیه نمی شود عمل کف سازی و پاکسازی سطح شستشوی صورت را نمی توان تنها با پاک کننده جایگزین کرد. در صورتی که پوست حساسی دارید می توانید انجام دهید:

فقط یکبار در روز از شستشوی ملایم صورت استفاده کنید. صبح یا عصر ، بسته به نیاز. و به طور کلی از صابون پرهیز کنید.
یک یا دو بار در روز از پاک کننده ملایم استفاده کنید. ایده اصلی این است که صورت خود را به صورت متعادل و بدون بیش از حد انجام دهید.

 من آرایش نمی کنم. آیا باید از لوسیون پاک کننده استفاده کنم؟

ما لوسیون پاک کننده را به افرادی که در معرض هوای آلوده قرار دارند توصیه می کنیم ، و نه فقط به کسانی که آرایش می کنند. و پاک کننده ها مخصوصاً برای پوست های خشک یا حساس مفید هستند.

اگر پوستی مختلط یا چرب دارید و از آرایش استفاده نمی کنید ، می توانید به طور کامل از پاک کننده استفاده نکنید و فقط از شستشوی صورت استفاده کنید.

چگونه می توانم شوینده یا شوینده مناسب صورت را انتخاب کنم؟

همه به شستشوی صورت احتیاج دارند – شستشوی مناسب با نوع پوست خود را انتخاب کنید. و قبل از خرید یک عدد ، به مواد تشکیل دهنده آن نگاهی بیندازید تا بفهمید آیا ممکن است پوست شما را بیش از حد خشک کند ، آیا فاقد صابون و غیره است، مخصوصاً اگر پوست حساسی دارید. نکات اصلی هنگام انتخاب پاک کننده عبارتند از: باید روی پوست شما ملایم باشد و بیش از حد چرب نباشد.

جمع بندی پاکسازی پوست

در این مقاله سعی کردیم به شما تفاوت پاکسازی پوست را معرفی کنیم. برخی از افراد تمایل دارند برای دریافت نتیجه بهتر به کلنیک های پوست و زیبایی مراجعه نمایید. بهترین راهکار برای این افراد استفاده از دستگاه پوست و پاکسازی است. شما میتوانید برای مشاهده این محصولات بر روی لینک دستگاه پوست و پاکسازی کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *