مزوتراپی

کاربردهای مزوتراپی در زیبایی

کاربردهای مزوتراپی

کاربردهای مزوتراپی در زیبایی

کاربردهای مزوتراپی را اگر بخواهیم از دیدگاه پزشکی و زیبایی مورد بررسی قرار بدهیم شاید این توضیح برای آن کاملادرست باشد: مزوتراپی نوعی از روش درمانی است که شامل تزریق داروها، ویتامین‌ها و مواد معدنی تا حد امکان به ناحیه ای که نیاز به درمان دارد است. این یک روش حیرت انگیز و موثر در پزشکی زیبایی است، زیرا لایه هایی از پوست را درمان می کند، که به سختی توسط سایر درمان های غیرتهاجمی انجام میپذیرد

برای درک بهتر عملکرد کاربردهای مزوتراپی، ضروری است که به ریشه شناسی آن اشاره کنیم. کلمه meso در یونانی به معنای “وسط” است و به مزودرم اشاره دارد، یعنی بافت جنینی که در هفته سوم رشد جنینی بدن انسان ظاهر می شود و بعداً پوست و بافت پیوندی را تشکیل می‌دهد. کلمه “درمان” از اصطلاح یونانی “بهبود” گرفته شده است. به همین دلیل، اثرات درمانی فقط در منطقه تحت درمان مشاهده نمی‌شود. آنها همچنین می‌توانند به عنوان یک درمان نظارتی عمل کنند که کل بدن را تحت تأثیر قرار می‌دهد. علاوه بر این، اگر می‌خواستیم واژه ای برای تعریف مزوتراپی پیدا کنیم، بهترین روش آن را توصیف “تکنیک” – یک تکنیک کاربردی است، زیرا وقتی از مزوتراپی صحبت می‌کنیم، به روش تزریق پوست به ترتیب اشاره می‌کنیم برای رسیدن به اثرات مختلف در افراد مختلف

این تأثیرات از مدیریت درد گرفته تا درمان جای زخم و صاف شدن چین و چروک است. بنابراین، مزوتراپی می تواند به عنوان یک روش درمانی داخل پوستی و در محل مورد نظر تعریف شود همانطور که توسط آکادمی پزشکی فرانسه در سال 1987 تعریف شد. مزوتراپی از همه داروهای تزریقی داروسازی  استفاده می‌کند، به شرط آنکه با مسیر داخل پوستی سازگار باشد و بتواند تا آنجا که ممکن است به ناحیه مورد نظر ما تزریق شود.

موارد استفاده از مزوتراپی

در پزشکی زیبایی چندین نشانه وجود دارد که می‌توانیم با موفقیت از مزوتراپی استفاده کنیم. در این مقاله از نزدیک به مهم‌ترین موارد کاربردهای مزوتراپی مانند جوان سازی صورت، مزولیفت، مزوبوتاکس و مزوتراپی برای درمان سلولیت خواهیم پرداخت. ما همچنین یک بینش کلی در مورد چگونگی انجام ایمن و نیاز به ابزار و دارو برای هر اندیکاسیون خواهیم داد. شایان ذکر است که از مزوتراپی نه تنها برای درمان پیری پوست استفاده می‌شود بلکه از پیری پوست نیز جلوگیری می‌کند.

به طور کلی مزوتراپی شامل سه روش تزریق مختلف است که پوست را در سه سطح مختلف درمان می کند: سطح اپیدرم، سطح اپیدرم درم که به عنوان “پاپولا” شناخته می‌شود و سطح داخل پوستی معروف به “ناپاژ” این سه روش با رسیدن به اعماق مختلف پوست اهداف متفاوتی دارند. بسته به فرد بیمار و کیفیت پوست، باید از یک، دو یا هر سه مورد استفاده کنیم. بنابراین، ما به طور معمول با معاینه دقیق بیمار شروع می‌شود. این معاینه از یک تشخیص کلی شروع می‌شود: صورت به طور کلی، گردن، قفسه سینه قدامی و پشت دست ها. زیرا همیشه باید یک رویکرد فردی و شخصی به هر بیمار صورت پذیرد. معاینه خاص مزوتراپی می‌تواند نقاط یا نواحی تزریق را مشخص کند، به عنوان مثال نقاط حساس که توسط بیمار شرح داده شده یا در حین معاینه کشف شده اند در حین این معاینه خاص تشخیص داده می‌شود

ابزار مورد نیاز برای مزوتراپی

ابزار مورد نیاز مزوتراپی به شرح زیر است: سرنگ، سوزن، تزریق کننده و داروها یا کوکتل‌های مزوتراپی. سرنگ باید یک نوع معمولی باشد، معمولاً 5 یا 10 میلی لیتری و البته استریل و یکبار مصرف باشد. سوزن این کار یک سوزن خاص است: طول 4 میلی متر و قطر 4/10 میلی متر. این طول به ما امکان می دهد اطمینان حاصل کنیم که تزریق همچنان داخل پوستی خواهد بود. گاهی اوقات برای کاهش درد هنگام تزریق مجبور هستیم از سوزنهایی به طول 13 میلی متر و قطر 29/100 میلی متر استفاده کنیم. همچنین انژکتورهای الکترونیکی وجود دارد که اسلحه نامیده می‌شوند و می توانند مزوتراپی را با خیال راحت و بدون درد انجام دهند. و در آخر ، ما به کوکتل‌هایی نیاز داریم که معتبر باشد، که بسته به مورد و تشخیص باید انتخاب شوند. مزوتراپی علاوه بر فعال شدن فیبروبلاست ها از طریق مواد فعال کوکتل‌های احیا مجدد، از طریق عمل سوزن زدن نیز عمل می کند و می تواند به عنوان یک محرک درمانی دیده شود.

درمان ضدپیری

راه‌های  بسیاری برای درمان‌های “ضد پیری” وجود دارد. کوکتل‌ها به عوامل مختلفی مانند ناحیه تحت درمان، مرحله پیری و نوع پوست بستگی خواهد داشت. این روش همراه با محلول‌های مبتنی بر اسید هیالورونیک می‌تواند بی کیفیتی یا از دست دادن اسید هیالورونیک پوست را جبران کند. اولین بار روش Mesolift توسط دکتر پیستور توصیف شد، وی یک روش دو مرحله‌ای را پیشنهاد داد که اخیراً به روز شده و بهبود یافته است.

کوکتل‌های ویتامینی حاوی اسید هیالورونیک بهتری هستند و به بیشترین تأثیرات قابل توجه می رسند. با تزریق به محل اتصال پوستی-اپیدرمی یا درم سطحی، اسید هیالورونیک برون زا به سرعت به درم می‌رسد. پس از تزریق کوکتل ویتامین این نتایج زیر را با خود به همراه دارد: از بین بردن مجدد ماتریکس خارج سلول، بهبود رطوبت و انعطاف پذیری پوست، از بین رفتن چین و چروک های ریز و در نتیجه زیبایی پوست (مزوگلو).

پوست حاوی منبع اصلی اسید هیالورونیک است که جز اصلی ماتریکس خارج سلولی است. اسید هیالورونیک به عنوان یک اسفنج مولکولی عمل می‌کند، خاصیت رطوبت زنی آن به آن ظرفیت نگهداری آب را می‌دهد و درجه بالایی از هیدراتاسیون مورد نیاز بافت های پوست را تضمین می‌کند.

مزوباکس

انجام مزوباکس برای هر نوع صورت امکان پذیر است. اگرچه، ما باید در مناطقی از صورت، ویا مناطقی که پوست نازک‌تر و عضلات صاف هستند، تمرکز کنیم. با این حال ، باید توجه داشته باشیم که چهره هایی با اصطلاحات پیچیده تر وجود دارند که در آنها همپوشانی عملکرد عضلانی مشهود است. چنین چهره هایی با عبارات پیچیده به طور کلی منع مصرف استاندارد برای تزریق بوتولینوم دارند، زیرا می‌تواند عواقب ناگواری در ظاهر مشتریان ما ایجاد کند

سلولیت

هنگام صحبت در مورد سلولیت، لازم است به یاد داشته باشید که سلولیت و اضافه چربی موضعی دو چیز متفاوت هستند. سلولیت (هیدرولیپودایستروفی) در زیر کوتیکس سطحی پوست ایجاد می شود. برعکس ، اضافه بار چربی در بافت زیرپوستی رخ می دهد . هدف از مزوتراپی انطباق یک روش درمانی خاص با هر شکل سلولیت است. به طور کلی، سلولیت به اشکال مختلف بسته به ظاهری که هنگام لمس ایجاد می کند، ایجاد می شود. این همچنین با یک فرم بالینی- آسیب شناختی مطابقت دارد: سلولیت شل، سلولیت چربی، سلولیت فیبری، سلولیت فیبرواسکلروتیک و سلولیت پوست نارنجی: سلولیت ناشی از احتباس آب.

“مزوتراپی یک علم قطعی نیست. این یک ارگانیسم زنده و همیشه در حال تغییر است. “
هنگامی که ما یک درمان مزوتراپی انجام می دهیم ، نتایج و کاربردهای مزوتراپی به طور مستقیم با دانش این حالت خاص بسته به هر بیمار و به سن آنها و سن سلولیت خاص مرتبط خواهد بود. 

نتیجه 

واضح است که این مزوتراپی می تواند در برخی از شرایط نتایج خوبی به همراه داشته باشد. با این حال، باید توجه داشته باشیم که هنگام پیشنهاد نتایج درمان، با بیمار صادق باشیم و قول غیرممکن را ندهیم و امید او را به درمان افزایش دهیم.

اگرچه بسیاری از ما بیشتر روی جنبه های زیبایی و شگفتی های درمان تمرکز می کنیم ، به یاد داشته باشیم که این روش می تواند برای بسیاری از بیماری های پزشکی دیگر نیز مورد استفاده قرار گیرد. این ماده افزودنی ارزشمندی برای درمان آرتروز، درد، شرایط پوستی نامناسب، آسیب های ورزشی و بسیاری از بیماری های دیگر بسیار تاثیر گذار است.

خرید  از سایت سی سی باکسز

خرید محصولاتی که کیفیت اصلی داشته باشد تا کمترین عوارض ممکن بر روی پوست صورت و یا نقاطی که  استفاده می‌شود یکی از دغدغه‌های اصلی افراد است. فروشگاه اینترنتی سی سی باکسز با فروش محصولاتی  با کیفیت اصلی و قیمت مناسب به شما این امکان را می‌دهد، تا با خیال راحت محصول مورد نظر خود را خریداری نموده بعد از آن استفاده کنید. برای مشاهده کافیست بر روی لینک محصولات کوکتل مزوتراپی کلیک کنید. در صورت داشتن هرگونه سوال می‌توانید با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمایید تا راهنمایی لازم به شما ارائه شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *